BLOG

PRODUKTOVÁ FOTOGRAFIA – NEW AROMA – case study

Rok 2020 nebol z tých najľahších, okrem toho, že nás zasiahla pandémia, veľa ľudí prišlo o prácu a niektoré prevádzky skrachovali. Taktiež tieto skutočnosti mali za následok zmenu správania predávajúcich a kupujúcich. Veľká časť obchodu sa presunula do on-line priestoru. Tí, ktorí doteraz nemali e-shopy, ich už určite majú resp. pracujú na to, aby mohli predávať svoj tovar cez internet.

NEW AROMA – je slovenská firma, ktorá sa zaoberá aróma marketingom - poskytujú profesionálne aromatizovanie priestorov. Na začiatku ich cesty vyzeralo všetko ružovo, keďže na Slovensku bol aróma marketing iba v plienkach. Samozrejme aj ich zasiahla korona kríza a tržby začali klesať. To ich však neodradilo a firma prišla na trh s unikátnym produktom – aróma olej spojený s dezinfekciou, ktorá funguje priestorovo.
Ak by ste sa chceli o ich produktoch dozvedieť viac, pozrite si ich web www.newaroma.sk

CASE STUDY

Začiatok mojej spolupráce s touto firmou bol viac menej štandardný. New Aroma hľadali fotografa a pri googleni našli moju stránku. Nasledoval prvý email, kde sa mi predstavili, povedali čo robia a prečo sa obrátili na mňa. Potom prišiel na rad telefonát z mojej strany /ak sa dá tak túto možnosť uprednostňujem pred mailovaním, nakoľko mi to príde viac osobné/. V rozhovore mi vysvetlili, o aký typ fotografií majú záujem, prešli sme si cenovú ponuku a keď sme už boli predbežne dohodnutí, zaujímalo ich ako by som dané zadanie realizoval. V praxi to znamená, že klient chcel vidieť čo odo mňa môže očakávať.

Hlavný nosný prvok celej kreatívy bola dezinfekčná vlastnosť  aróma olejov. Prvoplánová myšlienka bola, že ich produkt bojuje proti vírusom, baktériám a plesniam. Ja nemám rád prvoplánové nápady a určite som nechcel postaviť vizuály na nejakých preškrtnutých piktogramoch s vírusmi alebo baktériami.
Napadlo ma, že difuzér s aróma olejom by mohol predstavovať niečo ako maják, ktorý nám ukazuje správny smer. Maják, ktorý svojim svetlom /v našom prípade dymom :-)/ trhá temnotu spôsobenú baktériami, vírusmi a plesňami. Hmm, ok vymyslel som si temnotu, ale ako ju odfotím. To tiež nebol problém, povedal som si, že temnotu bude symbolizovať čierny tuš.

Skúšali ste už fotiť tuš vo vode? Ak nie, odporúčam to vyskúšať. Vytvára to zaujímavé obrazce a keď naraz vylejete 2 viac farieb, výsledok je ešte viac waw.

Tip: na fotenie tušu/atramentu je dobré zohnať taký, ktorý je na akrilovej báze a pôsobí husto. Potom už stačí iba nabrať atrament do injekčnej striekačky a strieknuť ho do vody. Na fotenie je lepšie použiť menšie akvárium, nakoľko sa voda v ňom celá zafarbí a na ďalší pokus ju bude treba vymeniť.

Svoju víziu som za cca 10 minút zhmotnil vo photoshope a koncept fotenia som poslal klientovi na odsúhlasenie. Myšlienka ich zaujala hneď,  ja som tak dostal zelenú a mohol som sa pustiť do práce.

Pred samotným fotením klient ešte spresnil počet záberov a taktiež si objednali aj fotenie produktov pre potreby e-shopu. Je to taká povinná jazda pre produktového fotografa, okrem kreatívnych fotiek potrebujú aj fotky na bielom pozadí. Tento typ fotografií je pre e-shop veľmi dôležitý, nakoľko reálne predáva produkt.

Na obrázku vidieť iba časť fotografií sortimentu difuzérov, ktoré som odovzdal klientovi. Jednalo so o 3 základne typy.

Okrem prístrojom predáva New Aroma aj dezinfekčné oleje.

Keď som mal všetko pre e-shop nafotené, prišlo na rad kreatívne fotenie. K dispozícií som mal 3 typy difuzérov: BASIC – vhodný napr. do predajní alebo showroomov, TOWER – bytová dezinfekcia a eMOTION – dezinfekcia do auta.

Po prístrojoch prišli na rád jednotlivé oleje – jednalo sa dokopy o 8 rôznych vôní a teda aj o 8 rôznych vizuálov.
Pri kreatíve som vychádzal z názvov jednotlivých olejov resp. o akú vôňu sa jedná a doplnil som ich o základne geometrické tvary. Všetko bolo fotené na tmavom podklade. Takto pripravené fotografie tvoria ucelenú sériu.

Páči sa mi ako sa v NEW AROME popasovali s korona krízou, využili príležitosť a prispôsobili sa momentálnej situácií. Svedčí tomu aj fakt, že začiatkom roka 2021 ma oslovili zas s potrebou spropagovania nových výrobkov.
Tento krát sa jednalo o mechanický rozprašovať s vonným dezinfekčným olejom. Tak isto ako v predošlom prípade, aj teraz bola najprv povinná jazda – produkty na bielom pozadí pre eshop.

Pri kreatívnych fotkách som vychádzal zo spôsobu použitia rozprašovačov – určené sú na textil, záclony alebo závesy, vankúše, koberce, matrace ...

Pre vašu lepšiu predstavu si pozrite krátke video z prípravy jedného vizuálu pre klienta NEW AROMA.

Ak vás tento blog zaujal a chceli by ste sa dozvedieť niečo viac, resp. vlastníte eshop a potrebujete fotografie, ktoré budú predávať neváhajte ma kontaktovať.

MÁM ZÁUJEM O PROFESIONÁLNE FOTENIE PRODUKTOV

Ísť späť

© 2022 Všetky práva vyhradené ORGHM s.r.o.
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme vylepšili zážitok z návštevy našej stránky. Ak budete pokračovať bez zmeny nastavení, budeme predpokladať, že povoľujete prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti ORGHM s.r.o. Viac informácií