BLOG

MOJA SLADKÁ VÝZVA - FOTENIE PRODUKTOVEJ/REKLAMNEJ FOTOGRAFIE

Už je to nejaký ten rok dozadu, čo som začal spolupracovať so značkou Korunný cukor ako produktový a reklamný fotograf. Nafotil som im celú radu produktov pre slovenský a český trh, pracoval na reklamných vizuáloch, na darčekovom balení, navrhol som im produktový katalóg aj brožúrku s receptami na sirupy...

Bolo toho dosť, ale nie o tom chcem písať. Pre mňa bolo vyvrcholením celej spolupráce to, že som sa ako fotograf mohol podieľať na projekte „Zdravšie sladíme“, ktorého tvárou nemohol byť nikto iný ako najznámejšia televízna a internetová cukrárka Adriana Poláková

13 natačacích dní – 40 portrétov – 41 fotiek sladkých dobrôt – 732 fotiek zo zákulisia – najazdených 11076 km.
Táto štatistika zahŕňa to akým spôsobom som sa ja podieľal na celom projekte. Podstata projektu bolo ukázať, že aj s klasickým cukrom sa dá sladiť zdravšie, ak ho použijete pri pečení o polovicu menej ako ste zvyknutí.

Celý projekt spočíval v natáčaní video receptov kde sa sladilo zdravšie s produktmi od Korunného cukru. Následne boli tieto recepty odvysielané v TV Markíza  a tiež sa objavili na youtube kanály a na sociálnych sieťach projektu.

Mojou úlohou bolo zdokumentovať celý natáčací deň formou reportáže. Po natočení každého receptu som fotil portrét Adriany Polákovej aj s už upečeným zákuskom a na záver som fotil zákusok samostatne. Tu musím jednoznačne povedať, že pracovať s Adrianou je super. To že ju často vidieť na obrazovkách sa iba podpísalo pod to, že máte do činenia so skutočnou profesionálkou či už pred kamerou alebo pri sporáku.

24.11.2017 – v tento deň sa celé natáčanie začalo a padla prvá klapka. Bolo to pre mňa prvý krát čo som bol súčasťou takejto produkcie. Uvedomoval som si zodpovednosť, ktorá na mne bola a pravdu povediac, bol som na začiatku aj trochu nervózny. Veď kvôli zbabraným fotkám sa nebude opakovať celá produkcia. Našťastie to nebolo potrebné :-) Prvé dva natáčacie dni sa konali v Senci v škole varenia, potom sa produkcia presunula bližšie k Bratislave, kde sa točilo v prenajatom dome.

Atmosféra pri natáčaní bola super, takže aj moja počiatočná nervozita skoro pominula a ja som sa tak mohol sústrediť na svoju prácu. Keď sa na celý projekt pozriem spätne, tak bolo pekné vidieť  ako sa zohral celý tím okolo projektu. V prvý deň natáčania sa začalo o 10.00 a deň sme ukončili tesne pred 20tou hodinou. Pri posledných produkčných dňoch sme začínali o 9.00 a končilo sa medzi 16 a 17 hodinou. Boli sme už všetci pekne zohratí a každý vedel čo má kedy robiť.

Ak by som mal opísať svoj deň jedným slovom, tak by to bolo „dlhý“. Budík ma ráno zobudil o 3:20. Nasledovala cesta cez skoro celú našu krajinu, tak aby som bol o 9.00 na mieste.

Samotné natáčanie sa začalo okolo desiatej doobeda a na programe boli vždy 3 video recepty. Celý štáb sa vždy tešil na to kedy som po natáčaní dofotil Adrianine portréty a samotný zákusok, po ktorom sa iba zaprášilo :-)

Takto sa to opakovalo 13x, presne toľko bolo natáčacích dní. Posledná klapka bola 2. Apríla 2019. 

Po skončení natáčania prišiel na rad ďalší krok, z môjho pohľadu celkom logický. Zo všetkých receptov, ktoré Adriana napiekla sa spravila krásna kuchárska kniha s názvom „Moja sladká výzva“.

Veľmi ma tento počin teší, pretože kniha obsahuje veľa fotiek, pod ktorými som podpísany.

Krst tejto knihy sa uskutočnil koncom roka 2019. Žiaľ, nemohol som sa ho osobne zúčastniť. Kniha mi prišla o niečo neskôr poštou a Adrianka nezabudla na milé venovanie :-) 

V knihe je asi 85% mojich fotografií. Niečo dodala Janka Štrbková a nejaké ilustračné zábery boli kúpené z fotobanky.

Na záver sa nezabudlo ani na poďakovanie každému, kto sa na knihe a na natáčaní podieľal.

Ísť späť

© 2022 Všetky práva vyhradené ORGHM s.r.o.
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme vylepšili zážitok z návštevy našej stránky. Ak budete pokračovať bez zmeny nastavení, budeme predpokladať, že povoľujete prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti ORGHM s.r.o. Viac informácií