BLOG

PRODUKTOVÁ FOTOGRAFIA – Video tutoriál – fotenie bieleho vína

Počas svojej kariéry produktového a reklamného fotografa som sa stretol s množstvom  skvelých fotiek, ale aj s fotkami o ktorých sa to už povedať nedá. Práve preto som sa rozhodol natočiť tento video návod. Ukážem vám ako nemá vyzerať fotka vínovej fľaše a zároveň sa pozrieme na to, ako by sa mala nafotiť správne.

Dozviete sa čo treba s fľašou urobiť pred samotným fotením, ukážem vám ako docieliť to, aby fotka fľaše pôsobila, že je naozaj vyrobená zo skla a teda je lesklá. Taktiež sa pozrieme na to ako dať fotke fľaše objem – aby pôsobila na 2D obrázku 3D dojmom.
Pri fotení som použil 3 zábleskové svetlá značky FOMEI. Jedno slúžilo na osvetlenie pozadia, ďalšie dve na nasvietenie samotnej fľaše.
Fotil som digitálnou zrkadlovkou Nikon D800E s nasadeným objektívom Nikkor Micro 105mm f/2.8. Vo videu som zabudol spomenúť nastavenia fotoaparátu, takže tu sú: manuálny režim, čas som mal nastavený na 1/200s, clona f25 a ISO 100, ohnisková vzdialenosť 105mm.

Dosť bolo slov, pozrite sa na video a budem rád za každú spätnú väzbu. Teším sa na vás pri ďalšom náučnom videu :-)

PS.: ako malý bonus prikladám ešte jedno video – tzv. SPEED EDIT. V zrýchlenej forme vám ukážem ako som nafotenú fotku retušoval.

MÁM ZÁUJEM O PROFESIONÁLNE FOTENIE PRODUKTOV

Ísť späť

© 2020 Všetky práva vyhradené ORGHM s.r.o.
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme vylepšili zážitok z návštevy našej stránky. Ak budete pokračovať bez zmeny nastavení, budeme predpokladať, že povoľujete prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti ORGHM s.r.o. Viac informácií